En Hayırlı Ders

Bornova Belediyesi ile Yaşar Üniversitesi’nin işbirliği ile anlamlı bir proje hayata geçirildi. Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencileri “Sosyal Sorumluluk” dersi kapsamında Bornova Kadın Konuk Evi’nde bulunan çocuklara yılbaşı sürprizi yaptı. Öğrenciler 14 çocuğa çeşitli hediyeler verdi.

Sosyal Sorumluluk Dersi 2Bornova Belediyesi’nin geçen yıl hizmete açtığı Ege’nin en büyük ve modern Kadın Konuk Evi’nde kalan çocuklara anlamlı bir sürpriz yapıldı. Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Umut Halaç ve 24 öğrenci, çocuklara yılbaşı hediyeleri dağıttı. “Sosyal Sorumluluk” dersi kapsamında gerçekleştirilen projeyle 14 çocuğa çeşitli hediyeler verildi.

Bornova Belediyesi Türkan Saylan Kadın Konuk Evi iki ve üçer kişilik toplam 25 banyolu yatak odası, 7 sosyal alan ve 3 çocuk oyun alanı bulunuyor. Eşinden ya da akrabalarından şiddet gören kadınlar burada çocuklarıyla birlikte kalabiliyor. Ayrıca, çeşitli nedenlerle zorda kalan ve kalacak yeri olmayan kadınlar da Bornova Belediyesi Türkan Saylan Kadın Konukevi’ne kabul ediliyor.

Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Umut Halaç ve öğrencilerine teşekkür eden Bornova Belediye Başkanı Prof Dr. Kamil Okyay Sındır, “Üniversitemiz öğretim görevlisi ve öğrencilerin gerçekleştirdikleri bu proje çok önemli. Özellikle desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu hissettirmek gerekiyor böyle zamanlarda. Koca bir bütünün parçalarıyız, hiç birimiz birbirimizden ayrı değiliz. Bu merkezimizde de desteğe ihtiyaç duyan kadınlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Keşke bu merkezler hep boş olsa, kimse böyle bir yardıma ihtiyaç duymasa. Elbette bu durumdan en çok zararı da çocuklar görüyor. Onların şimdi karşılaştıkları büyüdüklerinde hayatlarını olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden mümkün olduğunca hassas yaklaşmaya ve bu günlerini en zararsız şekilde atlatmalarına gayret ediyoruz. ” diye konuştu.

 

Sosyal Sorumluluk Dersi